• Subcribe to Our RSS Feed

Miss Świata przeciw aborcji!

Paź 16, 2013   

– Jestem zwolenniczką ochrony życia. Jeżeli nowe prawo oznacza zabijanie, osoby która już istnieje, jestem oczywiście przeciw temu – powiedziała Miss World 2013 , Megan Lynn Young.

Moda na bycie prolife? Wszystko jest możliwe! Wielu z nas z pewnością z uśmiechem na ustach słuchało wypowiedzi dziewczyn ubiegających się o tytuł miss, które mówiły, że w konkursie nie decyduje sam wygląd.

A jednak! Od 28 września korona Miss World zdobi głowę, pochodzącej z Filipin, 23-letniej Megan Lynn Young. W wywiadzie udzielonym tuż po wyborze filipińskiej telewizji kobieta pokazała, że potrafi nie tylko olśniewać urodą, ale i zaskakiwać jednoznacznością w sprawach moralnych. 23-latka w rozmowie pochwaliła się, że jest prolajferką i opowiada się z wstrzemięźliwością seksualną przed ślubem.

Megan Lynn Young o sprawy światopoglądowe została zapytana w kontekście ustawy o zdrowiu reprodukcyjnym, mającej gwarantować m.in. szeroki dostęp do antykoncepcji i pigułek poronnych oraz zezwolić na dobrowolną sterylizację.

Przypomnijmy, ustawa o Zdrowiu Reprodukcyjnym (Ustawa RH) został przyjęta przez parlament, następnie podpisanej przez prezydenta Filipin w ubiegłym roku. Na szczęście tuż po uzyskaniu mocy prawnej, Sąd Najwyższy wstrzymał jej wprowadzenie w życie do czasu, kiedy zdecyduje o jej zgodności bądź niezgodności z konstytucją.

Konstytucja filipińska zawiera przepis, który „w równym wymiarze chroni życie matki i życie nienarodzonego od poczęcia”. Osoby, którzy złożyły petycję przed Sądem Najwyższym argumentują, że część z proponowanych metod znajduje się pod obserwacją dlatego, że nie są antykoncepcyjne, ale raczej aborcyjne.

Ustawa Reprodukcyjna wzbudza ostry sprzeciw środowisk katolickich. Wiceprzewodniczący Konferencji Biskupów Filipin, abp Socrates Villegas nazwał ustawę „moralną bombą zegarową z opóźnionym zapłonem”. Hierarcha ostrzega, że w konsekwencji nowe przepisy staną się furtką „dla aborcji i zbrodni przeciwko kobietom”.

Nowo wybrana Miss the World zapytana o jej stosunek do ustawy stwierdziła: – Jestem zwolenniczką ochrony życia. Jeżeli nowe prawo oznacza zabijanie, osoby która już istnieje, jestem oczywiście przeciw temu.

23-letnia Megan dodała, że według niej małżeństwo powinno być nierozerwalnym związkiem. – Jeśli decydujesz się związać się z kimś na stałe, to powinna być to osoba, z którą będziesz zawsze, mimo przeciwnościom losu, zarówno w chorobie jak i zdrowiu, na dobre i na złe – powiedziała kobieta.

Pytanie czy pochodząca z Filipin Miss Świata w kolejnych miesiącach będzie mogła tak swobodnie opowiadać o swoich pogadać publicznie? Stanie się głosem dzieci nierodzonych, którym grozi śmierć, a bycie „prolife” uczyni modnym? A może już więcej nikt jej nie spyta co sądzi o aborcji? Niestety, jest to bardzo prawdopodobne. Ludzie mediów by pozostać „obiektywnymi” zagadnienie to przemilczą.

Agata Bruchwald
Źródło: lifesitenews.com
fot. missworld.com

Comments are closed.