Nie zapomnij o dzieciach zabitych przed narodzeniem! Święto Młodzianków Męczenników

gru 27, 2013

Tuż po Świętach Bożego Narodzenia Kościół wspomina Świętych Młodzianków. Polska Federacja Ruchów Obrony Życia przypomina, by w tym dniu pamiętać o dzieciach zamordowanych przed narodzeniem.

Święto Młodzianków Męczenników obchodzone jest 28 grudnia, w tym roku przypada ono w sobotę tuż po Świętach Bożego Narodzenia.

Jak zauważa Polska Federacja Ruchów Obrony Życia święto w specjalnie przesłanym do mediów na tę okazję liście to nawiązuje do zbrodni Heroda, a współcześnie przypomina o wielkim problemie – braku szacunku dla ludzkiego życia, którego przejawami są: aborcja, stosowanie środków poronnych, in vitro, czy eutanazja.

Święto to jest szczególną okazją do refleksji, modlitwy ekspiacyjnej i zadośćuczynienia za występki przeciw ludzkiemu życiu. To także dzień, który przypomina wyjątkowy dar jakim zostaliśmy obdarzeni – życie nasze i naszych bliźnich.

28 grudnia w wielu miejscach w Polsce odprawiane będą Msze święte w intencji rodziny i poszanowania ludzkiego życia, podczas których wiele osób podejmie przyrzeczenie duchowej adopcji dzieci poczętych (http://www.duchowa-adopcja.pl/ – SPRAWDŹ GDZIE W TWOIM MIEŚCIE MOŻNA ZŁOŻYĆ PRZYRZECZENIE DUCHOWEJ ADOPCJI).

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia apeluje również by w dniu Święta Młodzianków Męczenników popłynęła modlitwa w intencji aresztowanej i sądzonej w Kanadzie, za obronę ludzkiego życia, Mary Wagner.

28 grudnia po Mszach świętych wyruszą procesje ze świecami w obronie życia. „Apelujemy – piszą przedstawiciele Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia – o udział w tym święcie oraz inspirowanie jego obchodów w Twoim środowisku”.

Apel o uczczenie Święta Młodzianków Męczenników podpisali: dr Paweł Wosicki (prezes), Antoni Szymański, Antoni Zięba, Anna Dyndul, Maria Adamska-Kolupa, Jolanta Chytra, o. Ryszard Halwa, ks. Stanisław Kaniewski, Lidia Klempis, Dariusz Kłeczek, Henryk Koch, Ewa Kowalewska, Bogdan Nowacki, Iwona Rutkowska, Hana Wujkowska, Katarzyna Urban.

Członkiem Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia jest Fundacja SOS Obrony Poczętego Życia, która przyłącza się do apelu i prosi o udział w obchodach Święta Młodzianków Męczenników.

Agata Bruchwald