Ruszyła akcja: KATOLIKU! Broń życia nienarodzonych!

Kwi 9, 2013

Wczoraj w Dniu Świętości Życia ruszyła akcja „KATOLIKU! Broń życia nienarodzonych!” organizowana przez Sekcję Kobiet Ruchu Narodowego i portal aborcjatozbrodnia.pl.

Organizatorzy na swojej stronie poświęconej akcji katolikubronzycia.pl przypominają, że nakaz miłości bliźniego jest jednym z podstawowych wskazań dla wszystkich chrześcijan, zaś przykazanie „nie zabijaj!” umieszczone jest w Dekalogu, który stanowi wykładnię wartości moralnych nie tylko dla ludzi wierzących.

„Jak zatem współcześnie można odczytywać ten nakaz będąc katolikiem? Jak zatem można popierać zabójstwo najsłabszych, jeszcze nienarodzonych, którzy potrzebują wielkiej miłości jeszcze w łonie matki” – pytają w swoim apelu.

Akcja skierowana jest przede wszystkim do katolików, którzy maja liberalny stosunek do aborcji lub ją zwyczajnie popierają. Jak zauważają słusznie organizatorzy spory odsetek ludzi nazywających siebie katolikami, uczęszczających w każdą niedzielę na Msze Świętą, przyjmujących Komunię Św. nie widzi nic złego w aborcji.

Pogląd swój tłumaczą przeważnie tym, że aborcja jest sprawą sumienia każdego człowieka lub zwykłą niewiedzą (czerpiąc swoje wzorce np. z polityki gdzie posłowie uważający się za katolików popierają ustawy aborcyjne).

Inicjatywa „KATOLIKU! Broń życia nienarodzonych!” wszystkim wierzącym chce przekazać głośne zawołanie: NIE MOŻESZ BYĆ KATOLIKIEM I JEDNOCZEŚNIE POPIERAĆ ABORCJĘ!

– Uważamy, ze cel jaki nam przyświeca powinien zjednoczyć wszystkich katolików wokół idei obrony życia poczętego jako nadrzędnej misji członków Kościoła. Jest to równocześnie jednoznaczne wypowiedzenie wojny cywilizacji śmierci, która w przestrzeni publicznej zaczyna być coraz głośniejsza, a głos obrońców życia wydaje się milknąć. Nie mogąc stać obojętnie rozpoczynamy naszą akcje, która ma trafić do serc i umysłów – stwierdziła Anna Holocher, koordynatorka akcji.

Patronem medialnym akcji jest portal Prawy.pl. Więcej na katolikubronzycia.pl.

if
Źródło: katolikubronzycia.pl