• Subcribe to Our RSS Feed

W Hiszpanii co cztery minuty rozpada się jedna rodzina

Kwi 9, 2013   

W ubiegłym roku w Hiszpanii rozpadło się ponad 127 tys. rodzin. Statystycznie każdego dnia rozpadło się aż 349, a to oznacza, że co cztery minuty jedna rodzina przestawała istnieć. Hiszpanie jako przyczynę tej dramatycznej sytuacji wskazują na tzw. ustawę o rozwodzie ekspresowym uchwaloną za rządów premiera Zapatero.

Raport Instytutu Polityki Rodzinnej, który ujawnił te zatrważające dane pokazał również, że tendencja jest wzrostowa. W 2012 roku rozpadło się ponad 2,13 proc. rodzin więcej niż rok wcześniej.

Instytut Polityki Rodzinnej podaje, że w zdecydowanej większości, aż 94,26 proc., były to rozwody (120.056), następnie separacje – 5,61 proc. (7142) i unieważnienia małżeństwa – 0,13 proc. (164).

Najtragiczniej sytuacja wyglądała w Andaluzji (24.315), Katalonii (22.412) i w Madrycie (17.026). Natomiast najmniej rozpadów odnotowały La Rioja (703), Nawarra (1402) i Kantabria (1672).

Dane te pokazują, że obecnie to „rodzinny dramat” jest największym problemem hiszpańskiego społeczeństwa.

– Rozpad rodziny stał się głównym problemem hiszpańskiego społeczeństwa i pomimo dodatkowych trudności, jak kryzys ekonomiczny, ich liczba wzrosła w porównaniu do poprzedniego roku – podkreśla Eduardo Hertfelder, dyrektor Instytutu Polityki Rodzinnej.

Hertfelder jako główną przyczyną tego stanu rzeczy wskazuje tzw. ustawę o rozwodzie ekspresowym uchwalona za rządów premiera Zapatero.

– Za każdą osobą, która się rozwodzi, pozostaje konflikt do rozwiązania i rodzinny dramat. Pierwszy wniosek jest jasny: rozwód nie rozwiązuje żadnego problemu, a jedynie powiększa istniejące –przekonuje Eduardo Hertfelder.

Agata Bruchwald
Źródło: prolife.com.pl
fot. sxc.hu

Comments are closed.