• Subcribe to Our RSS Feed

Życie jest pierwszym prawem człowieka!

Kwi 11, 2013   

Episkopat Hiszpanii rozpoczął kampanię na rzecz życia. Hasłem tegorocznej akcji są słowa „To ja… ludzki od początku” (Este soy yo … humano desde el principio).

W specjalnym przesłaniu wystosowanym w związku z kampanią „To ja… ludzki od początku” biskupi przypominają, że życie jest pierwszym prawem człowieka.

„Życie jest pierwszym prawem człowieka, korzeniem i warunkiem wszystkich pozostałych praw” – napisali biskupi.

„Prawo do życia, a konkretnie dziecka w łonie matki, jest niezbywalne dla każdej ludzkiej istoty. Stanowi podstawę bezpieczeństwa prawnego i sprawiedliwego życia społecznego, daje nadzieję i dobrobyt społeczeństwu” – czytamy w przesłaniu hiszpańskich biskupów.

Hasło tegorocznej kampanii „To ja… ludzki od początku” nawiązuje do słów minister Bibiany Aído w rządzie premiera Zapatero, odpowiedzialnej za przygotowanie aktualnie obowiązującej w Hiszpanii ustawy o aborcji.

Minister Aído, w jednym z wystąpień oznajmiła, że nie ma podstaw, aby płód w łonie matki określić jako ludzki. Słowa te wywołały reakcje m. in. lekarzy, naukowców i filologów.

Na potrzeby rozpoczętej właśnie kampanii zaprojektowano specjalne plakaty oraz billboardy. Przedstawiają one zdjęcie echografii i twarz dziecka oraz słowa: „To ja… ludzki od początku”. Autorzy kampanii apelują, aby w kwietniu, na Facebooku, umieścić zdjęcie swojej echografii.

Z drugiej strony osoby zaangażowane w akcję zachęcają do odwiedzenia stron internetowych: www.estesoyyo.com oraz www.humanodesdeelprincipio.com.

Są na nich umieszczone 2-minutowe nagrania, w których to anonimowe osoby, w różnym wieku, opowiadają kim i mówią o najważniejszych momentach swego życia od chwili poczęcia. Strona zawiera też listę instytucji, które popierają życie i pomagają kobietom w ciąży.

Agata Bruchwald
Źródło: radiovaticana.va
fot. www.estesoyyo.com

Comments are closed.