• Subcribe to Our RSS Feed

27 kwietnia: Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka

kw. 27, 2013   

Dziś 57 lat po tym jak komuniści narzucili Polsce – w warunkach ostrego terroru – ustawę „zezwalającą” na zabijanie nienarodzonych dzieci obrońcy życia w naszym kraju zachęcają do włączenia się w Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu.

Zbrodnicze „prawo” przyjęto 27 kwietnia 1956 roku. Ustawa „obowiązywała” aż do 7 stycznia 1993 roku. Jej skutki dla naszego narodu okazały się niezwykle tragiczne: okrutna śmierć ponad 20 milionów nienarodzonych dzieci, obciążenie wielkim grzechem sumień Polek i Polaków.

Krakowscy obrońcy życia zachęcają by 27 kwietnia stał się ogólnonarodowym dniem wielkiego modlitewnego wołania do Boga o przebaczenie i miłosierdzie dla całego narodu.

„Bóg, jedyny Dawca i Pan Życia, poprzez swoich proroków ostrzegał: „Krew brata twego głośno woła ku mnie z ziemi!”. Sługa Boży: ksiądz kardynał Stefan Wyszyński i błogosławiony Jan Paweł II jeszcze jako kardynał Karol Wojtyła metropolita krakowski wielokrotnie ostrzegali przed tragicznymi konsekwencjami tej straszliwej „rzezi niewiniątek”, która wydarzyła się w naszym kraju” – napisali obrońcy życia w zaproszeniu do włączenia się w modlitwę. „Bóg – Dawca życia jest Bogiem Wszechmocnym i Miłosiernym” – dodają.

„Niech każdy katolik, do którego dotrze ten apel, włączy się w narodową ekspiację poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej, odmówienie Różańca Świętego czy Koronki do Bożego Miłosierdzia. Prośmy i zachęcajmy innych do włączenia się w obchody Narodowego Dnia Pokuty za grzechy przeciw życiu człowieka” – wzywają krakowscy obrońcy życia.

Uroczysta Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem J. Em. ks. kard. Stanisława Nagyego zostanie odprawiona 27 kwietnia (sobota) w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach o godz. 15.20.

„Prosimy, włącz się w tę modlitwę ekspiacyjną, zachęć do niej innych” – apelują krakowscy obrońcy życia.

Agata Bruchwald

Comments are closed.