• Subcribe to Our RSS Feed

8 tys. kobiet zrezygnowało z aborcji!

lis 21, 2013   

„Świętość Macierzyństwa” to rosyjski program, dzięki któremu udało się odwieść od decyzji przeprowadzenia aborcji około 8 tys. kobiet.

Dane dotyczące osiągnięć programu przedstawiła kierownik rady nadzorczej programu Natalia Jakunina podczas otwarcia w Moskwie III Forum programowego. W projekt „Świętość macierzyństwa” zaangażowanych jest pięciuset psychologów i innych pracowników systemu wsparcia psychologicznego, którzy zostali specjalistycznie przeszkoleni.

Równolegle prowadzona jest współpraca z ośrodkami ochrony macierzyństwa, w których bardzo często pomoc otrzymują niepełnoletnie mamy z dziećmi.

Dzięki istnieniu programu „Świętość Macierzyństwa” zrodził się ruch wolontariuszy zajmujących się pracą oświatową, organizowaniem konkursów twórczości związanych z ochroną życia, w których udział wzięło 150 tys. osób z całej Rosji.

W ramach programu „Świętość Macierzyństwa” prowadzona jest działalność wydawnicza propagująca książki o rodzinie, antologię poetów i artystów rosyjskich „Rodzinna lira” poświęconą życiu rodzinnemu i historii Rosji w tradycjach rodzinnych, napisaną przez różnych autorów ze wszystkich zakątków kraju.

Program „Świętość Macierzyństwa” został zainaugurowany w Krasnojarsku projektem „Nie jesteś samotna”. W ramach tego projektu prowadzone było poradnictwo psychologiczne dla kobiet w ciąży, które pod naporem problemów życiowych planowały dokonanie aborcji.

W rezultacie działalności poradni psychologicznych w Krasnojarsku, w okręgach Nowosybirskim i Smoleńskim udało się uratować życie trzech tysięcy nienarodzonych dzieci. W regionach będących partnerami projektu uratowano pięć tysięcy dzieci, których matki planowały przeprowadzenie aborcji.

Agata Bruchwald
Źródło: pl.radiovaticana.va

fot. sxc.hu

Comments are closed.