• Subcribe to Our RSS Feed

Aborcja groźniejsza niż mogło się to wydawać

maj 26, 2013   

Śmiertelność matek po aborcji jest znacznie częstsza niż po porodzie, jest ona również przyczyną komplikacji psychicznych i fizycznych dla zdrowia kobiet – takie wnioski płyną z najnowszych analiz na temat wpływu aborcji na zdrowie kobiet. Wyniki badań ogłoszono w Genewie.

Informacje na temat związku pomiędzy zabiciem nienarodzonego dziecka a zdrowiem kobiety ogłosiły dwie organizacje pro-life: Minnesota Citizens Concerned for Life Global Outreach (MCCL GO) I National Right to Life Educational Trust Fund (NRLC) w siedzibie World Health Assebly, w Genewie.

– Kobiety spotykają się z wieloma zagrożeniami związanymi z aborcją, a zagrożenia te są szczególnie poważne w krajach rozwijających się – powiedział Scott Fischbach z NRLC. – Dowody są przytłaczające. Aborcja jest niebezpieczna dla kobiet – dodał.

World Health Assembly jest ciałem zarządzającym Światową Organizacją Zdrowia.

Przedstawiona w Genewie analiza oparta jest na licznych badaniach z wielu krajów. Do udokumentowanych problemów zdrowotnych kobiet, które poddały się aborcji zalicza się m.in. krwotoki, uszkodzenia szyjki macicy, perforację macicy i zakażenia.

W krajach takich jak Stany Zjednoczone, Dania i Finlandia udowodniono, że kobiety częściej umierają w wyniku aborcji, niż porodu.

Mordowanie nienarodzonych jest także szkodliwe z punktu widzenia możliwości urodzenia dziecka w przyszłości. Szanse na sukces reprodukcyjny zmniejszają długoterminowe skutki aborcji, takie jak bezpłodność, nowotwory, poronienia i ciąże pozamaciczne. Aborcja wiąże się także z ryzykiem problemów psychicznych dla kobiet.

Aż 81 procent kobiet, które dokonało aborcji ma różnego typu problemy psychiczne. Należą do nich depresja, alkohol, narkotyki i zachowania samobójcze.

Największe zagrożenia dla zdrowia psychicznego matek istnieją w krajach rozwijających się, w których nie istnieje podstawowa opieka zdrowotna.

Legalizacja aborcji nie poprawia położenia tamtejszych kobiet. Przeciwnie, naraża je na dodatkowe, związane z aborcją zagrożenia. MCCL GO i NRLC wezwały Światową Organizację Zdrowia do ochrony kobiet przed aborcją i poprawy jakości opieki zdrowotnej.

Z najnowszych danych jasno wynika, że kreowana jako wielkie dobrodziejstwo postępu „legalna aborcja”, zabija nie tylko dzieci, ale i matki. W obliczu tych faktów, obrońcy życia, przypominają, że rządy zamiast legalizować aborcje powinny chronić godność zarówno kobiet jak i nienarodzonych dzieci.

Agata Bruchwald
Źródło: lifesitenews.com, pch24.pl

Comments are closed.