• Subcribe to Our RSS Feed

Amerykański powrót do kultury życia

maj 7, 2013   

Na skutek działań organizacji Operation Rescue w amerykańskim stanie Delaware wstrzymano wykonywanie chirurgicznej aborcji. Delaware jest pierwszym stanem w USA, w którym zaprzestano mordować dzieci nienarodzone.

Organizacji Operation Rescue nagłośniła przypadki łamania regulacji i procedur medycznych w istniejących w tamtym regionie klinik Planned Parenthood. Władze wszczęły procedurę kontrolną w konsekwencji aborcyjny gigant musiał zawiesić wykonywanie aborcji.

Aborcyjny gigant Planned Parenthood zawiesił oferowane zabiegów w dwóch swoich placówkach, w Dover i Wilmington.

Dzięki organizacji Operation Rescue zostały nagłośnione przypadki łamania regulacji i procedur medycznych oraz sytuacje, gdy personel jednej z klinik zaatakował fizycznie pokojowo manifestującą przed placówkę starszą kobietę. Wszystko to wzbudziło niepokój władz stanowych.

Według działaczy Operation Rescue, którzy wspólnie z ABC Action News przeprowadzili dziennikarskie śledztwo w tej sprawie, warunki, w jakich dokonywano aborcji w klinice Wilmington nie różniły się specjalnie od tych, w jakich funkcjonowała placówka prowadzona w Filadelfii przez Kermita Gosnella – sądzonego obecnie aborcjonisty, oskarżonego o mordowanie żywych dzieci w wyniku tzw. późnych aborcji.

Z kolei zdaniem Troya Newmana, szefa Operation Rescue brudne kliniki, w których nie przestrzega się sterylnych warunków i łamie procedury medyczne oraz naraża zdrowie i życie kobiet, to norma w wielkim przemyśle aborcyjnym.

– Mamy, przynajmniej na razie pierwszy stan, który jest oficjalnie wolny od aborcji chirurgicznych. Bez wątpienia ocali to dzieci i da przemysłowi aborcyjnemu czytelny sygnał, że regulacje i nadzór doprowadzą do trwałego zamknięcia ich klinik – podkreślił Newmana, wskazując jednocześnie obrońcom życia schemat metody walki z aborcją.

Przedstawiciele grupy Operation Rescue, która znana jest z przeprowadzania pikiet i czuwań modlitewnych pod klinikami aborcyjnymi, twierdzą, że coraz więcej Amerykanów broni życia, a dni przemysłu aborcyjnego są policzone.

Operation Rescue od kilku lat prowadzi „Projekt Daniel 5, 25”, którego nazwa nawiązuje do fragmentu biblijnej Księgi Daniela, gdzie prorok odczytywał tajemnicze napisy na ścianie i przepowiadał upadek władców babilońskich i perskich. Kampania ma na celu ścisłe monitorowanie funkcjonujących klinik aborcyjnych pod względem przestrzegania prawa, ale i zachęca do modlitwy i pomocy kobietom, chcącym dokonać aborcji.

Obecnie Delawere jest pierwszym stanem USA wolnym od chirurgicznej aborcji od 1973 roku, czyli od czasu kiedy werdyktem Sądu Najwyższego umożliwiono legalizację zabijania dzieci nienarodzonych w Stanach Zjednoczonych.

Agata Bruchwald
Źródło: prolife.com.pl
fot. sxc.hu

Comments are closed.