• Subcribe to Our RSS Feed

Kto będzie HERODEM roku 2013? Głosuj na największego obłudnika

gru 18, 2013   

Fundacja Pro Prawo do Życia ogłosiła akcję Herody 2013. Nominowani są do niej politycy i osoby publiczne, które deklarują, że są za życiem nienarodzonym, jednak w głosowaniach sejmowych lub urzędniczych decyzjach temu zaprzeczają. GŁOSUJ JUŻ DZIŚ!

Jak informuje na swojej stronie internetowej stopaborcji.pl organizator plebiscytu, dzięki propozycjom internautów wyłoniono już pięciu kandydatów: Bartosz Arłukowicz, Ewa Kopacz, Donald Tusk, Marek Michalak i Urszula Augustyn.

Głosować można do dnia 27 grudnia przez internet: http://stopaborcji.pl/index.php/sondy/3-na-tytul-heroda-roku-2013-najbardziej-zasluguje

W dniu 28 grudnia, a więc w dzień Święta Świętych Młodzianków, czyli zamordowanych chłopców do lat dwóch na rozkaz króla Heroda, największy obłudnik otrzyma nagrodę „krwawego srebrnika”. Przypomnijmy, że w teologii katolickiej młodziankowie – dzieci – oddając za Boga życie otrzymali chrzest krwi i zasłużyli u Boga na podwójną aureolę: dziewictwa i męczeństwa.

– Mamy nadzieję na to, że to niechlubne wyróżnienie obudzi sumienia polityków – piszą organizatorzy o plebiscycie Herody 2013. Do każdej kandydatury podają też uzasadnienie:

Bartosz Arłukowicz – Minister Zdrowia, który udaje, że nie wie jak wygląda rzeczywistość aborcyjna w polskich szpitalach. Nie chce powiedzieć w jaki sposób zabija się dzieci przed narodzeniem, ani nie ujawnia, które z nich są wyjęte spod prawa. W czasie debaty sejmowej demonstrował „święte oburzenie” opisem procedury aborcyjnej, choć opis ten był podawany przez media i jest tajemnicą poliszynela. Głosował przeciw podjęciu przez Sejm prac nad nowelizacją ustawy aborcyjnej, zakazującą zabijania dzieci niepełnosprawnych. Jako pediatra doskonale wie, że aborcja dziecka w 6 miesiącu ciąży to zabójstwo człowieka. Był pełnomocnikiem premiera ds. przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu, więc jego zgoda na zabijanie niepełnosprawnych ma szczególny ciężar.

Ewa Kopacz – Marszałek Sejmu, osoba tak wrażliwa, że chciała zakazać używania w Sejmie słów o „zabijaniu dzieci” , ale nie zrobiła nic, aby zabijanie powstrzymać. Okolicznością obciążającą Panią Marszałek jest fakt, że jest lekarzem pediatrą. Wie doskonale jak wygląda rozwój prenatalny dziecka i ma świadomość, że aborcja to zabójstwo. Publicznie okazuje swoją wrażliwość wobec dzieci, ale nie okazała żadnych wahań, głosując za tym, aby niepełnosprawne można było nadal zabijać.

Donald Tusk – premier i jednocześnie przewodniczący największej partii w Sejmie. Oficjalnie w sprawach tzw. światopoglądowych nie narzuca swoim posłom głosowania w określony sposób. Z wypowiedzi posłów PO można się jednak dowiedzieć, że to Donald Tusk wywierał decydujący nacisk na posłów klubu, aby głosowali przeciw prawu do życia dzieci niepełnosprawnych. W ciągu pięciu lat premierostwa Donalda Tuska, w wyniku aborcji życie straciło 2493 dzieci podejrzanych o niepełnosprawność.

Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka. Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka nakłada na niego obowiązek troszczenia się o dzieci od poczęcia. Szczególną opieką powinien objąć dzieci chore. Wielokrotnie wzywany do tego aby stanął w obronie dzieci niepełnosprawnych, zabijanych w szpitalach, konsekwentnie uchylał się od spełniania swoich ustawowych obowiązków. Twierdzi, że aborcja to „sprawa polityczna”. W nagrodę za obojętność wobec losu dzieci niepełnosprawnych, został wybrany na kolejną kadencję na urząd Rzecznika. Będzie mógł nadal wyjeżdżać na Cypr i do innych miłych miejsc, aby wśród innych rzeczników mówić o walce z przemocą wobec dzieci. Mordowanie, to dla p. Michalaka najwyraźniej nie przemoc

Urszula Augustyn – posłanka PO. Publicznie prezentuje się jako katoliczka. Przed 2005 rokiem współpracowała z „Gościem Niedzielnym”, Radiem Plus Tarnów, współtworzyła polską wersję Radia Watykan. Była dziennikarką w Biurze Prasowym Konferencji Episkopatu Polski oraz Członkiem Zarządu Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży „KANA” w Tarnowie. Zapewne wielu wyborców głosowało na nią w przekonaniu, że będzie bronić nauki moralnej Kościoła, a zwłaszcza prawa do życia dzieci przed narodzeniem. Tymczasem w czasie wrześniowego głosowania p. Augustyn poparła prawo do zabijania.

Barbara Czapska
Na zdjęciu: Obraz Rzeź niewiniątek autorstwa Nicolasa Poussina w zbiorach Muzeum Condé pod Paryżem

Comments are closed.