• Subcribe to Our RSS Feed

Legalne zabijanie? Oto dowód, że aborcji można prawnie zakazać!

lut 18, 2014   

Trybunał Konstytucyjny Boliwii nie poddał się naciskom grupy feministek i odrzucił pozew o zalegalizowanie aborcji. Dzieci nienarodzone mogą czuć się bezpieczne!

Trybunał Konstytucyjny uzasadniając wyrok stwierdził, że żądanie aborcji jest sprzeczne z prawem, które chroni życie człowieka od momentu poczęcia.

W Boliwii lekarzowi bądź innej osobie, która współpracuje przy zamordowaniu dziecka poczętego, grozi kara pozbawienia wolności do dwóch do sześciu lat. Aborcja jest dopuszczalna tylko w sytuacji zagrożenia życia matki. Dodatkowo wymagana jest zgoda sądu.

Wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego rząd Evo Moralesa zachował neutralne stanowisko. Projekt prawa o depenalizacji aborcji został złożony do Trybunału Konstytucyjnego jesienią 2013 r. Wówczas tysiące Boliwijczyków w wieleu miastach kraju wyszło na ulice, protestując przeciwko próbie legalizacji aborcji.

– Dla wielu ludzi, ruchów i organizacji, a także platform międzyinstytucjonalnych, obrona życia to nie kwestia przekonań religijnych, ale praw człowieka – stwierdził przewodniczący organizacji katolików świeckich, Victor Hugo Valda, organizator protestów.

Agata Bruchwald
Źródło: radiovaticana.va,pro-life.pl

Comments are closed.