• Subcribe to Our RSS Feed

LOT DLA ŻYCIA paralotnią

lip 15, 2013   

Do duchowej stolicy Polski dotarła Pierwsza Motoparalotniowa Pielgrzymka pod hasłem „Lot dla życia”. Uczestnicy pielgrzymki jednoznacznie opowiadają się po stronie życia na każdym jego etapie rozwoju, od poczęcia, aż do naturalnej śmierci, i ta podróż była tego świadectwem.  

Pierwsza Motoparalotniowa Pielgrzymkana Jasną Górę dotarła w sobotę, 13 lipca. Niestety ze względu na złe warunki atmosferyczne, lądowanie nie mogło odbyć się rano na placu przed Szczytem. Ale uczestnicy dotarli samochodami na Mszę św. na godz. 12.00 w Kaplicy Matki Bożej.

Była to pierwsza tego typu podróż w historii pielgrzymowania do Duchowej Stolicy Polski. Kilkunastu paralotniarzy z Piły, a na ostatnim etapie także z Rybnika, w ciągu pięciu dni pokonało ponad 380 kilometrów. Wyruszyli 9 lipca ze Skrzatusza k. Piły w diec. Koszalińsko – kołobrzeskiej.

– Pielgrzymka jest zorganizowana na paralotniach – latamy na paralotniach z napędami. I w ten sposób przez 5 dni podróżowaliśmy na Jasną Górę – tłumaczy Piotr Kucharski, pilot paralotniowy z Aeroklubu Ziemi Pilskiej, organizator pielgrzymki.

– Chcieliśmy poruszyć tak naprawdę ludzkie serca – bo od tego to się musi zacząć, żeby współczesny świat, współczesny człowiek uświadomił sobie, że życie ludzkie jest świętością, i to nie w sensie religijnym, tylko jest prawem naturalnym każdego człowieka – stwierdził Piotr Kucharski.

W komunikacie dotyczącym pielgrzymki czytamy: „Każdy z nas ma pasję, marzenia, które próbujemy w swoim życiu realizować. Możemy to robić bo dano nam tę szansę – pozwolono nam się urodzić. Milionom ludzi odebrano tę szansę już na samym początku ich drogi, zanim jeszcze zdążyli zobaczyć ten przepiękny świat własnymi oczami. Pielgrzymowanie na Jasną Górę na paralotniach niech będzie dziękczynieniem złożonym Panu Bogu przez ręce naszej Matki Maryi za dar życia, a pątniczy trud niech będzie przebłaganiem za ból, cierpienie i śmierć, które ludzie zadają tym najbardziej bezbronnym – dzieciom nienarodzonym”.

Pątnicy zgromadzili się na Mszy św. o godz. 12.00 w Kaplicy Matki Bożej. Mieli ze sobą relikwie bł. Karoliny Kózkówny. Po Mszy św. przekazali je uczestnikowi II etapu „Sztafety Życia”, mistrzowi świata w lataniu precyzyjnym Włodzimierzowi Skalikowi, który zabierze relikwie do Przasnysza, gdzie przekaże je uczestnikom startującego dzień później rowerowego „Rajdu dla życia”. Rajd natomiast odbędzie z sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie.
Opiekunem duchowym pielgrzymki był ks. Krzysztof Witwicki.

Agata Bruchwald
Źródło: jasnagora.com
fot. Wikimedia Commons

Comments are closed.