• Subcribe to Our RSS Feed

Nie żyją bo stosowały antykoncepcję

maj 21, 2013   

Diane-35 to tabletki teoretycznie przeciwtrądzikowe. W praktyce używane jako antykoncepcyjne. Szacuje się, że w Holandii na skutek ich zażywania mogło umrzeć nawet 18 kobiet.

Tabletki Diane-35 są produkowane przez niemieckiego potentata farmaceutycznego, firmę Bayer. Opinię o szkodliwości Diane-35 przedstawili eksperci z holenderskiego laboratorium Lareb specjalizującego się w badaniach możliwych skutków ubocznych leków wprowadzanych na rynek.

Instytut badawczy otrzymał około 621 skarg na działanie Diane-35, spośród których 388 zostały zgłoszone po nagłośnieniu negatywnych skutków używania leku przez media na początku bieżącego roku.

Jak wiadomo aż 122 skargi dotyczyły przypadków przepisania tabletek Diane-35 jako środek antykoncepcyjny, nawet jeśli nie został on zaaprobowany do takiego celu.

Skargi na tabletki przeciwtrądzikowe sięgają wielu lat wstecz. Holenderska opinia publiczna jest zaniepokojona, gdyż holenderskie służby medyczne miały obowiązek informowanie o poważnych przypadkach efektów ubocznych występujących po zażyciu określonych produktów wytwarzanych przez koncerny farmaceutyczne.

W Holandii na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat z tabletki Diane-35 mogło zażywać nawet 160 tysięcy kobiet. Był to środek wyjątkowo chętnie przepisywany przez lekarzy.

Agata Bruchwald
Źródło: prolife.com.pl

Comments are closed.