• Subcribe to Our RSS Feed

Ponad 400 uczestników zawodów OJCOWIE NA START!

cze 1, 2014   

Na starcie wyścigu OJCOWIE NA START na stadionie w Nadarzynie, w sobotę 31 maja stanęły całe rodziny. Aż 405 zawodników brało udział w tym rodzinnym wyścigu rowerowym i prawie 50 małych dzieci uczestniczyło w towarzyszącym zawodom mini wyścigu.

Wszystkie dzieci bez problemu, choć nie bez wysiłku i błota, przejechały całą trasę. Radość z pokonania prawie 8 kilometrowego dystansu była wielka. Każde dziecko otrzymało medal i nagrodę.

Pierwsi na mecie byli już po 23 minutach od startu, ostatnim zajęło to półtorej godziny. Rozpiętość wiekowa była jednak spora, a najmłodszy zawodnik, który przejechał wyścig na rowerku biegowym dostał puchar specjalny. Dostała go też najliczniejsza 6-ścio osobowa rodzinna drużyna biorąca udział w zawodach.

Były wyścigi ścieżkami Lasów Młochowskich, był także „mini wyścig”, w którym brało udział prawie 50 dzieci. Najmłodsi ścigali się na rowerkach biegowych, hulajnogach i na czym się tylko dało jechać na bieżni stadionu. Imprezie towarzyszył też piknik rodzinny, gdzie można było m.in. chodzić na szczudłach, puszczać ogromne bańki mydlane, rysować i bawić się do woli.

O wychowaniu w sporcie dyskutowali zaś dorośli. Między innymi trener „Klubu Bogoria” Tomasz Redzimski, który mówił rodzicom, jak ważne w wychowaniu przez sport jest zwrócenie uwagi na całościowy rozwój dziecka oraz o tym, że w sporcie wcale nie najważniejsze jest pierwsze miejsce, ale właśnie to, co pomaga rozwijać się zawodnikom – małym i dużym – we wszystkich jego płaszczyznach.

Zawody zakończyło wręczanie pucharów zwycięzcom na podium oraz nagród wszystkim dzieciom biorącym udział w zawodach. To był wyjątkowy wyścig, w którym każdy jest zwycięzcą, każdy kto podejmuje wysiłek budowania relacji z dzieckiem także poprzez takie wspólne rodzinne zawody rowerowe.

Organizatorami rodzinnego wyścigu rowerowego „Ojcowie na start” są rodzice z przedszkola i szkoły żeńskiej Promienie z Nadarzyna oraz ze szkoły męskiej Azymut z Pruszkowa. Wysilek rodziców był wielki, ale warty podjęcia. Liczymy na to, że w przyszłym roku zawody „Ojcowie na start” znów wystartują i już dziś na nie zapraszamy. A wszystkim uczestnikom wyścigu dziękujemy za udział i dobry start!

Kaja Kotlarz
Stowarzyszenie Rodziców „Na Fali”
fot. Stowarzyszenie Rodziców „Na Fali”

Comments are closed.