• Subcribe to Our RSS Feed

Poznań dla życia

kw. 12, 2013   

W najbliższą niedzielę, 14 kwietnia, ulicami Poznania przejdzie Marsz dla Życia. Organizatorzy tegorocznego Marszu chcą włączyć lokalną akcję w europejską kampanię na rzecz życia dzieci nienarodzonych. Obrońcom życia będzie towarzyszyć hasło „Jeden z nas”.

Uczestnicy tegorocznego Marszu dla Życia proszeni są o przyjście na Plac Wolności na godz. 15:30. Wtedy to rozpocznie się koncert Arki Noego oraz Pinokio Brothers. Na Placu odbędzie się finał akcji „Pieluszka dla Maluszka”. W międzyczasie każdy będzie mógł złożyć podpis pod inicjatywą obywatelską „Jeden z nas”. Oczywiście nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych.

Marsz wyruszy o godz. 17:00. Obrońcy życia przejdą: Aleją Marcinkowskiego, ul. Solną, Małe Garbary, Estkowskiego do Katedry Poznańskiej, w której o godz. 18:00 sprawowana będzie Eucharystia w intencji życia.

Natomiast w przeddzień Marszu dla Życia – sobotę 13 kwietnia o godz. 19:30 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego odbędzie się czuwanie w intencji dzieci nienarodzonych oraz ich matek. Organizatorzy w szczególny sposób zapraszają kobiety w stanie błogosławionym, które otrzymają specjalne błogosławieństwo.

Przygotowaniem do Marszu jest akcja „Pieluszka dla Maluszka”. W ramach tej akcji jest przeprowadzana zbiórka pieluch dla samotnych matek oraz rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dary zostaną przekazane potrzebującym 26 maja w Dzień Matki.

W ten sposób poznaniacy chcą docenić odwagę kobiet, które mimo trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej decydują się na macierzyństwo. Jest to też znak, że Kościół nie pozostawia ich samych i otacza je opieką.

Koordynowaniem prac Komitetu Organizacyjnego w tym roku podjęło się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. Organizatorami zaś są: Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej, Fundacja „Głos dla Życia” oraz Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Poznańskiej.

Inicjatywa odbywa się pod patronatem honorowym J.E. Ks. Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Rektora Politechniki Poznańskiej prof. dr. hab. Inż. Tomasza Łodygowskiego oraz Prorektora ds. studenckich Uniwersytetu im. A. Mickiewicza prof. dr. hab. Zbigniewa Pilarczyka.

Jak co roku poznański Marsz dla Życia jest inicjatywą ludzi, dla których istotną kwestią jest obrona życia oraz przyszłość naszej Ojczyzny – Polski.

Agata Bruchwald
Źródło: prolife.com.pl
fot. I.Fryszkowski/prawy.pl

Comments are closed.