• Subcribe to Our RSS Feed

Proaborcyjna propaganda w Hiszpanii

czerwiec 11, 2013   

– Kiedy mówimy o aborcji, czy chodzi o „przerwanie” ciąży? Nie. Aborcja jest eliminacją niewinnej ludzkiej istoty – przypomina przewodniczący Komisji ds. Rodziny i Życia przy Episkopacie Hiszpanii. Według bp Juan Antonio Reig Plà w kraju „ponownie ruszyła cała machina proaborcyjnej propagandy”.

Bp Reig Plà, ordynariusz Alcalá de Henares, w szczególny sposób apeluje, aby walczyć z manipulacją językową stosowaną przez zwolenników aborcji.

„Kiedy mówimy o aborcji, czy chodzi o „przerwanie” ciąży? Nie. Aborcja jest eliminacją niewinnej ludzkiej istoty. Czy chodzi o kwestię zdrowia reprodukcyjnego lub seksualnego? Absolutnie. Aborcja nic nie leczy, a tylko niszczy. Czy chodzi o stwierdzenie prawa matki do decydowania? Także nie” – tłumaczy hierarcha.

Ordynariusz diecezji Alcalá de Henares, zwraca uwagę, że kiedy mówimy o poczętym ludzkim życiu „to mówimy o ludzkiej istocie. Stwierdzenie czegoś przeciwnego byłoby pominięciem naukowych oczywistości. Zatem, jaki jest powód, aby dalej mówić o „prawie do aborcji”?” – pyta bp Reig Plà.

Przewodniczący komisji hiszpańskiego episkopatu ds. rodziny i życia w specjalnie wystosowanym liście dodaje, że zwolennicy takiego „prawa” opierają się na „perwersyjnym, despotycznym i niesolidarnym prawie do wolności. Zachowanie „prawa do aborcji” to podtrzymywanie rozkładu państwa. Jeśli można zabić bezbronną niewinną istotę, każda korupcja jest możliwa i może być uznana za „prawo”.

Bp Reig Plà podkreśla także, że to kobieta jest ofiarą aborcji, potrzebuje więc wsparcia i szacunku ze trony całego społeczeństwa: „Prawdziwa pomoc matce polega na wsparciu jej podczas ciąży i podczas wychowywania dzieci. W ten sposób przeszlibyśmy od kultury śmierci do położenia fundamentów pod cywilizację miłości”.

Bp Juan Antonio Reig Plà dzieląc się swoją opinią odnośnie obecnych działań środowisk proaborcyjnych podkreślił, że „używa się przy tym jak zwykle ekstremalnych przypadków, aby manipulować ludzkimi uczuciami i wywoływać zamieszanie”. Przyczynę tej sytuacji ordynariusz Alcalá de Henares upatruje w zwlekanie z przeprowadzeniem zmian w dotychczasowej ustawie o aborcji.

Agata Bruchwald
Źródło: pl.radiovaticana.va
fot. sxc.hu

Comments are closed.