• Subcribe to Our RSS Feed

Przyjdź na Marsz dla Rodziny w Gdańsku 13 października

październik 11, 2013   

To już czwarty Marsz dla Życia i Rodziny, na jaki zapraszają stowarzyszenia i organizacje katolickie Archidiecezji Gdańskiej.

Jego celem jest zamanifestowanie przywiązania do najmniejszych wspólnot: małżeńskiej i  rodzinnej, ale także stworzenie przestrzeni do bycia razem. Bycia razem rodzin, które zwykle pojawiają się na Marszach, bycia razem członków różnych ruchów i organizacji katolickich. Ale nie w zamkniętym gronie, – z otwartością i zaproszeniem do wszystkich, którym wartości rodzinne są bliskie.

Zbieramy się na Placu Solidarności 13 października (niedziela) od godz. 15.00. Okres oczekiwania wypełni koncert zespołu AMDG. Marsz rozpocznie się o godz. 15.30, a zakończy w Bazylice Mariackiej modlitwą różańcową w intencji dzieci poczętych.  Tegorocznym hasłem Marszu jest: „Brońmy godności rodziny”.

Marsz zorganizowany w Dniu Papieskim jest także formą radosnego oczekiwania na uroczystość kanonizacyjną bł. Jana Pawła II, który tak wiele czynił dla obrony godności ludzkiego życia oraz rodziny.

Podczas Marszu wysłuchamy świadectw kilku osób, w tym uczestnika wielkich manifestacji w obronie rodziny, jakie latem tego roku miały miejsce we Francji. Będziemy słychać muzyki.

Przyjdźmy całymi rodzinami i zaprośmy przyjaciół. Przynieśmy ze sobą kolorowe chusty, papieskie i polskie chorągiewki, symbole naszych środowisk, hasła nawiązujące do troski o rodzinę. To już w najbliższą niedzielę 13 października.

Strona marszu: www.marszzycia.pl

Antoni Szymański

Autor jest socjologiem i członkiem Zespołu ds. Rodziny Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu Polski.

Comments are closed.