• Subcribe to Our RSS Feed

Rozmowa uratowała życie nienarodzonego dziecka

sie 13, 2013   

Wolontariuszki z akcji „Abort67” ocaliły życie kolejnego nienarodzonego dziecka w Wielkiej Brytanii. Wystarczyła rozmowa z obrońcami życia by kobieta zdecydowana na „zabieg aborcji” zmieniła zdanie.

Dwie młode wolontariuszki zdołały, tuż przed drzwiami „kliniki” aborcyjnej, nakłonić matkę nienarodzonego dziecka do porzucenia myśli o aborcji. Pauline Peachy i Kathrynie Attwood zrobiły to za pomocą zwykłej rozmowy.

Jak ujawniły Peachy i Attwood, już na samym początku zapytały, jakiego rodzaju pomoc odwiodłaby matkę od zabicia nienarodzonego dziecka.

W toczącej się przy kawie rozmowie zdesperowana kobieta przyznała, że zgodnie z aborcyjną propagandą, tłumaczyła sobie, że w przypadku pierwszych tygodni ciąży „płód nie jest jeszcze człowiekiem.

– Po naszej rozmowie była nieugięta i zdecydowana utrzymać dziecko bez względu na wszystko – tłumaczy Kathryn Attwood.

Równocześnie mężczyzna, który zniszczył antyaborcyjne plakaty akcji „Abortion67”, postanowił naprawić swój błąd i wysłał do organizatora wystawy list z przeprosinami. 15 listopada ubiegłego roku w Londynie zniszczył plakaty oraz tablice pro – liferów wyrządzając szkody w wysokości 500 funtów. Groził także samym wolontariuszom. Zatrzymany przez policję, wyszedł za kaucją. Teraz mężczyzna pokryje koszty wyrządzonych szkód.

„Abortion67” jest inicjatywą organizacji pozarządowej Centrum Reformy Bioetycznej Wielkiej Brytanii. Nazwa akcji odwołuje się do przyjęcia w roku 1967 ustawy aborcyjnej, depenalizującej zabijanie nienarodzonych dzieci. Wolontariusze Centrum przedstawiają w różnych miastach Wielkiej Brytanii plakaty prezentujące samą procedurę aborcji.

Aktualnie Centrum współpracuje z Christian Concern, jedną z największych brytyjskich organizacji pro – life, założoną w roku 2004. Między 5 a 7 września w Londynie odbędzie się konferencja organizowana przez Centrum i Christian Concern, wystąpią na niej m. in. Scott Klusendorf, znany obrońca życia i animator ruchu pro – life oraz Gregg Cunningham, polityk z Pensylwanii, który przedstawi historię starań o prawną ochronę życie na poziomie stanowym.

Agata Bruchwald
Źródło: prolife.com.pl
fot. sxc.hu

Comments are closed.